Dar negirdėti faktai apie populiariausius „Snackbox“ vaisius
Obuoliai, bananai, kriaušės, vynuogės – tai vaisiai, kuriuos visada rasite „Snackbox“ „Premium“ prenumeratos dėžutėse. Tad šioje apžvalgoje nusprendėme pasidalinti keliais faktais apie šiuos vaisius – jie turi ne tik įdomią istoriją, bet ir negirdėtą simboliką įvairiose kultūrose.
Įdomūs faktai apie bananus
Bananai yra… uogos. Nepaisant savo dydžio ir formos, bananai botaniškai priskiriami uogoms. Įdomu tai, kad, pavyzdžiui, braškės nėra tikros uogos pagal tuos pačius botaninius kriterijus.
Populiariausi vaisiai pasaulyje. Bananai yra vieni populiariausių vaisių visame pasaulyje. Kasmet suvalgoma daugiau nei 100 milijardų bananų. Lietuvoje per metus žmogus vidutiniškai suvalgo 12,9 kg bananų.
Bananmedis – tai ne medis, o žolė. Nors banano augalas šnekamojoje kalboje vadinamas bananmedžiu, iš tiesų tai yra žolė, tolimas imbiero giminaitis – kadangi stiebas yra ne medinis, o sultingas.
Radioaktyvu? Bananuose yra nedidelis kiekis natūraliai radioaktyvaus izotopo kalio-40. Tačiau tam, kad bananas būtų išties pavojingas vartoti, turėtumėte per kartą suvalgyti 50 mln. šių vaisių. Kiek nerealus skaičius, tiesa?
Mūsų nacionalinis vaisius – obuolys
Kodėl obuoliai plūduriuoja? Obuolius sudaro 25 % oro, todėl jie plūduriuoja, kai juos įdedame į vandenį.
Istoriniai faktai. Obuoliai yra auginami daugiau nei 4000 metų ir buvo vieni pirmųjų vaisių, kuriuos pradėjo vartoti žmonės. Taigi, šis vaisius svarbus ne tik lietuviams, bet ir visai žmonijai.
Obuolių veislės. Visame pasaulyje auginama daugiau nei 7500 skirtingų obuolių veislių. Kiekviena veislė turi unikalų skonį, tekstūrą ir spalvą. Savo klientams taip pat atvežame skirtingų obuolių veislių: juk vieniems patinka rūgštesni, kitiems – saldesni.
Įdomybės apie kriaušes
Nemirtingumo simbolis. Kinijos kultūroje kriaušės yra nemirtingumo ir klestėjimo simbolis. Manoma, kad jei nepasisekė pasidalinti kriaušės su mylimu žmogumi, tai gali simbolizuoti santykių pabaigą.
Senovės romėnai ir kriaušės. Senovės romėnai tikrai mėgo kriaušes ir netgi sukūrė naujas veisles selektyviai jas veisdami. Jie mėgavosi tiek šviežiomis, tiek virtomis kriaušėmis, dažnai gardindami jas medumi.
Kriaušių mediena – ne tik baldams. Kriaušių mediena yra vertinama gaminant aukštos kokybės pučiamuosius instrumentus ir baldus dėl savo kietumo ir kitų savybių.
Vynuogės – apie vyną ir ne tik
Vyno gamybos istorija. Vynuogės buvo naudojamos vynui gaminti jau prieš tūkstančius metų. Seniausia žinoma vyninė, datuojama maždaug 4100 m. pr. Kr., buvo aptikta Armėnijoje.
O kada „atsirado“ razinos? Kaip žinia, vynuogės yra džiovinamos ir šios technikos produktas yra razinos, kuriose gausu koncentruotų maistinių medžiagų ir natūralaus cukraus. Šis senovinis konservavimo būdas datuojamas 2000 m. pr. Kr.
Apie vynuogių spalvas. Vynuogių spalva priklauso nuo flavonoidų. Raudonosiose ir violetinėse vynuogėse yra antocianinų, o žaliose vynuogėse yra flavonolių.
Vynuogės kosmose. 1997 m. vynuogės buvo išgabentos į kosmosą „Space Shuttle Columbia“ ekspedicijos metu siekiant ištirti, kaip mikrogravitacija veikia augalų augimą ir vystymąsi.
Taigi, populiariausi „Snackbox“ vaisiai turi turtingą istoriją ir ne vieną įdomų faktą – tikime, kad atradote dar negirdėtų keistenybių apie šiuos vaisius. „Snackbox“ vaisių prenumeratos dėžutėse rasite ne tik juos – įtraukiame ir sezoninius vaisius bei uogas, nes juose yra daugiausiai vitaminų ir naudingųjų medžiagų, o ir skonis būna pats saldžiausias.